Pudła kartonowe to niezwykle przydatne akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sklepu, magazynu czy hurtowni. Są one także niezbędne podczas przeprowadzki czy remontu, gwarantując bezpieczne przechowanie lub przewiezienie rzeczy osobistych. Pudła klejone, klapowe czy trwale łączone – każde z nich sprawdzi się w innej sytuacji. Kiedy warto skorzystać z metody trwałego łączenia pudeł?
RODZAJE PUDEŁ KARTONOWYCH
W niektórych branżach, np. spożywczej, standardem pakowania jest korzystanie z pudeł klejonych. Są to gotowe pudła, które łatwo jest złożyć samemu, do minimum ograniczając czas pakowania. Często przybierają one formę tacki czy opakowania z kratownicą. Aby jednak zapakować i przetransportować towary tak, aby w pełni zabezpieczyć je przed zniszczeniem czy zgnieceniem, bardzo dobrze sprawdzą się niezwykle popularne pudła klapowe. Mogą one mieć różne rozmiary i grubości i są zwykle wykorzystywane przez firmy kurierskie lub też przy przeprowadzkach. Są one z reguły złożone z jednej części i posiadają klapy, których zamknięcie zabezpiecza przedmioty znajdujące się wewnątrz. Z kolei pudła teleskopowe składają się z dwóch elementów: wieka i dna. W ich przypadku możliwe jest dopasowanie wysokości pudła do konkretnego przedmiotu.
KARTONY DO ZADAŃ SPECJALNYCH
W przypadku transportu ładunków o dużych gabarytach często niezbędne jest wykorzystanie pudeł trwale łączonych. Pudła te także tworzone są z dwóch części : korpusu oraz ścian bocznych, które przytwierdza się do siebie przy pomocy zszywacza lub kleju. Tego rodzaju konstrukcja cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystuje się je zwłaszcza do przewozu cięższych towarów, jak np. sprzętu AGD, których nie byłyby w stanie prawidłowo zabezpieczyć zwykłe kartony. Opakowania te są trwałe, tzn. niemożliwe jest ponowne złożenie takiego pudła. Kartony takie należy zamówić bezpośrednio u producenta opakowań tekturowych, który dopasuje ich wielkość do potrzeb zamawiającego.